تبلیغات
مذهبی - ایا شیعه یک حزب ساختگی است؟

ایا شیعه یک حزب ساختگی است؟

دوشنبه 10 بهمن 1390 09:07 ب.ظ

نویسنده : برهان مجیدی

آیا شیعه یک حزب ساختگی است ؟

سلام .

باز هم تشکر می کنم از تموم هم بحثیای گلم و شیعیان واقعی که دعوت برادر کوچکشون رو لبیک گفته و با احترام آمدند و حق مطلب رو ادا کردند . سپاسگزاری ویژه از استاد سید علیرضا رئیسی و آقا داود و عطار عزیزم که دوستانم را همراهی کردند .

تشکر صمیمانه می کنم از رفیق گلم آرزو می کردم و امیدوارم هرچه زودتر مشکلاتش حل بشه .

بعضی از دوستانم معتقدند که باید بحث های روز رو مورد بررسی قرار داد و من هم همین قصد رو دارم ولی بعضی مواقع هست که به آدم چیزایی باید گوشزد بشه تا فراموش نکنه که کجاست و چه باید بکنه ! بنده تا زنده هستم در خدمت شمام و عجله ای در بحث ندارم و نوبت را به مسائل روز هم با کمک شما خواهم داد . در تکمیل و نتیجه گیری از بحث دوستان عزیز باید عرض کنم که :

شیعه ، در لغت به معنای پیرو است و فیروزآبادی از علمای سنی در قاموس اللغه می گوید : امروزه اسم شیعه به هر کس که دوست بدارد علی علیه السلام و اهل بیت او را غالب شده است تا آنکه اسم مخصوص این گروه شده است .

همانطور که دوستان گفتند شیعه در زمان خود پیامبر بوده است و واضع این لفظ شخص خاتم الانبیاء (ص) بوده است . همان پیامبری که خداوند در آیه ی 3 و 4 سوره ی النجم درباره ی او فرموده : ( هرگز از هوای نفس سخن نمی گوید و سخن او غیر وحی خدا نیست )

همه ی احادیث را دوستان گلم نوشتند و نیازی به تکمیل کردن آن نیست . این نشان می دهد که دوستان همیشه برای بحث و مناظره آماده اند و جزء شیعیان واقعی به حساب می آیند و می بینید که همه ی احادیث را خود اهل تسنن ذکر کرده اند و خود به این همه فضایل مولا علی علیه السلام آگاهند ولی تعصب بیجا و عناد ، دیدگان ایشان را کور کرده است . و اینجاست که باید گفت :

خوشتر آن باشد که سر دلبران                             گفته آید در زبان دیگران
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -